Politická strana 4 VIZE
Méně stresu - více lásky
... nenadává na společenskou situaci, ale hledá způsoby, jak ji vylepšit ...
Domů
Pondělí, 11 prosinec 2023
Zasílání novinek

Chci být informován o činnosti


Volby
Volby Senát 2006 - Ivo Patta
Volby Strakonice 2006
Volby PS 2006
Další informace
Proč název 4 VIZE ?
Stanovy
Administrátor
Historie strany
Kontakty
Projekty
Přihlašovací formulář

Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!
Počítadlo přístupů
Návštěvy včera 20
Návštěvy dnes 2
Návštěvy celkem 448172
Spolupracujeme

Databáze podnetu obcanu

Syndicate
Úvaha o euru
Hodnocení čtenářů: / 7
Napsal Jaromír Jahelka   

Úvaha o euru

A máme tady další úvahu od Jaromíra Jahelky o euru. Úvaha je občas úsměvná, dobrá k pobavení, jindy inspirující, dobrá k zamyšlení. Nicméně je to politické téma, nad kterým je potřeba se občas zamyslet.
Výzva pro čtenáře: Pokud máte k tomuto nějaký komentář, neváhejte jej připojit na konci článku anebo pokud máte nějakou svou vlastní úvahu, napište nám a my Váš článek uveřejníme na těchto stránkách.

Přijmout euro, nebo si nechat koruny?

Obě strany mají své zastánce, ale podívejme se na to z neutrální strany:
Co je euro: je to evropská měna, díky které se může platit v části Evropy.

Vlastnosti: Na jejím kurzu mají vliv všechny ekonomiky státu, které ji používají, což znamená, že veškeré výkyvy jsou menší, ale projevují se na větším území. Přesun jakéhokoli množství peněz přestává být problém v rámci států platícich eury. (Přemisťováni továren, investic.)

Dojde ke zdražení po zavedení eura? Ano německé statistiky uvádějí 2 až 3%, takže počítejte, že všechny úspory, které jste si našetřili do toho dne se zmenší o 5 až 10%. (Buďme pesimisti, známe Čechy)

Komentáře (1) | Přidat jako oblíbený (26) | Citujte tento článek na svých webovkách | Shlédnutí: 29045 | E-mail

Aktualizováno ( Neděle, 22 červenec 2007 )
Celý článek...
 
Úvaha o ČEZu
Hodnocení čtenářů: / 1
Napsal Jaromír Jahelka   
Úvaha o ČEZu:

 Jaromír Jahelka zaslal straně 4 VIZE úvahu o tom, jak stát by mohl "žít" z vlastnictví velké nadnárodní firmy ( a tou by se mohla podle autora stát firma ČEZ). Úvaha má nepochybně svá slabá místa, nicméně i tento přístup patří k teoretickým modelům zajišťování příjmů do státního rozpočtu. Jestli tento model je skutečně prakticky realizovatelný je už samozřejmě druhá věc. Jako další teoretické modely zajištění příjmů mohou být například: Zavedení jen DPH třeba ve výši 40 %, ostatní daně a pojištění zrušit atd.

Výzva pro čtenáře: Pokud máte vymyšlený nějaký netradiční model zajišťování příjmů pro státní rozpočet či daňový model, napište nám. Uveřejníme ho na našich stránkách.

Problém ČEZ z pohledu občana ČR:

Co je ČEZ? Velká monopolní společnost, která je už minimálně ve 4 evropských státech a je z 67% vlastněna ministerstvem financí ČR. Platíme za elektřinu několikrát víc, než je její výrobní cena? Ano. Byla by cena nižší, kdyby byla nějaká skutečná konkurence? Ano, o něco málo.Byla by cena nižší, kdyby byl podnik privatizován? Ne, možná by cena i o pár procent stoupla. Byla by cena nižší, kdyby byl větší podil obnovitelných zdrojů? Ne naopak vyšší. Např. výroba elektřiny z solarní energie stojí 25kč/kwh, takže prodejní je kolem 30kč. Je v lidských silách být závislí jen na obnovitelných energetických zdrojích? Ne, to si myslí pouze Rakušani a možná strana zelených, ale pravděpodobně ani ta.

Komentáře (5) | Přidat jako oblíbený (26) | Citujte tento článek na svých webovkách | Shlédnutí: 29027 | E-mail

Aktualizováno ( Úterý, 24 červenec 2007 )
Celý článek...
 
OpenGovernment
Hodnocení čtenářů: / 0
Napsal Zdeněk Macura   

Open Government - nový opensourcový projekt strany 4 VIZE

Dne 21. 3 2008 strana 4 VIZE zahájila provoz stránek nového opensourcového projektu OpenGovernment. Stránky naleznete zde: http://www.opengovernment.cz Cílem tohoto projektu je vytvořit informační systém, který by mohly používat vlády a občané všech zemí ( vždy po příslušných nastaveních, které jsou typické pro dané země). Software by však po určitých úpravách mohly používat například také firmy či organizace pro své vnitřní řizení.

Pro začátek je na stránkách uvádeno několik (jen schématických) "obrazovek" klienta takového systému, konkrétně pro občana zahrnující správu: Jména a titulu, bydliště, stavu a dětí, voleb (hlasování), zdravotní karty,daní a zdravotního pojištění.

Kromě administrace pro občany, bude software obsahovat také administraci pro vlády a úřady. Vlády tak budou moci v softwaru nastavovat různé parametry pro daně, zdravotní pojištění, sociální pojištění, DPH atd. Software bude vládě poskytovat online přehled, jak navrhovaná změna bude mít vliv na rozpočet. Schválené změny se automaticky promítnou v adminstraci občana a v administraci pro firmy.

Software může dále obsahovat přídavné moduly pro online účetnictví, veřejné zakázky, občanskou a firemní inzerci a mnoho dalších ...

Napište první komentář | Přidat jako oblíbený (27) | Citujte tento článek na svých webovkách | Shlédnutí: 31389 | E-mail

Aktualizováno ( Pátek, 30 březen 2007 )
 
Pomáháme politikům
Hodnocení čtenářů: / 1
Napsal Zdeněk Macura   

Pomáháme politikům aneb opravdu chtějí lidé nulové daně ?

Strana 4 VIZE patří k neparlamentním politickým stranám, které se snaží pomáhat politikům.

Dne 4.3 2007 v pořadu Otázky Václava Moravce, pan RNDr. Alexandr Vondra místopředseda vlády reagoval na moderátora Moravce, který zmínil, že referendum ohledně americké základny by bylo demokratičtější, slovy:

"Podívejte, my k jistým otázkám referenda neděláme .... " a kromě jiného položil publiku otázky: "Chcete udělat referendum k tomu, že budou nulové daně ? Jak budete hlasovat ? Jak budeme hlasovat ?"

 

Komentáře (13) | Přidat jako oblíbený (28) | Citujte tento článek na svých webovkách | Shlédnutí: 30603 | E-mail

Aktualizováno ( Čtvrtek, 19 duben 2007 )
Celý článek...
 
Jak řešit bezdomovce ?
Hodnocení čtenářů: / 9
Napsal Zdeněk Macura   

Jak řešit bezdomovce ?

To je otázka, kterou si občas všichni klademe. Na jednu stranu si říkáme, že kdyby tito lidé opravdu chtěli, tak bezdomovci nejsou, vždyť když se chce, práce se najde, úřady jsou ochotné do začátku pomoci, takže je to vlastně jen jejich chyba a lenost. Na druhou stranu si však dokážeme představit, že člověk se může dostat do určitých psychických problémů, zažije nějaké hluboké životní zklamání, či udělal nějakou velkou chybu a prostě a jednoduše nemá na to (zejména duševní sílu) anebo přímo už ani nechce, aby alespoň zašel na úřad a postupně se z toho vyhrabal.

Komentáře (4) | Přidat jako oblíbený (27) | Citujte tento článek na svých webovkách | Shlédnutí: 34425 | E-mail

Aktualizováno ( Úterý, 13 březen 2007 )
Celý článek...
 
Prosba ve věci základny
Hodnocení čtenářů: / 2
Napsal Zdeněk Macura   

Prosba ve věci základny zaslaná všem senátorům a poslancům:

Dne 10.2 2006 zaslal hlavní koordinátor strany 4 VIZE Zdeněk Macura prosbu ve věci Americké základny všem poslancům a senátorům. Text zaslaného e-mailu:

Vážený pane(í) ...

Přeji hezký den. Obracím se na Vás s prosbou a návrhem ve věci americké základny na našem území. Prosba je určena především těm, kteří základnu podporují.
Já osobně netrpím nějakým antiamerikanismem, ale spolupráci s USA moc nepodporuji, protože si myslím, že se nejedná v té věci o dostatečně důvěryhodného a spolehlivého partnera. Nicméně nechci Vás nyní přesvědčovat o svém názoru, ale spíš bych Vás chtěl jen požádat, abyste při vyjednávání s americkou stranou, stanovili následující podmínku:

 

Komentáře (5) | Přidat jako oblíbený (17) | Citujte tento článek na svých webovkách | Shlédnutí: 25818 | E-mail

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 únor 2007 )
Celý článek...
 
Schůzka členů a příznivců strany
Hodnocení čtenářů: / 1
Napsal Petr Kutal   
Dne 7.2. jsme se v Praze sešli na přátelské schůzce a probírali politickou situaci u nás i ve světě, někdy až vášnivě a emotivně Yell. Nicméně dohodli jsme účast na prezenatci strany v České televizi a další vzájemnou spolupráci. Ivo má i nové příspěvky na svých stránkách viz. zde

Napište první komentář | Přidat jako oblíbený (18) | Citujte tento článek na svých webovkách | Shlédnutí: 38180 | E-mail

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>

Výsledky 8 - 14 z 30
Poslední příspěvky
 
© 2023 Politická strana 4 VIZE
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
Design by Mamboteam.com | Powered by Mambobanner.de