Politická strana 4 VIZE
Méně stresu - více lásky
... nenadává na společenskou situaci, ale hledá způsoby, jak ji vylepšit ...
Domů arrow Rodinný dům snadněji
Úterý, 27 únor 2024
Zasílání novinek

Chci být informován o činnosti


Volby
Volby Senát 2006 - Ivo Patta
Volby Strakonice 2006
Volby PS 2006
4 VIZE
Daňový systém na listu A4
Kratší pracovní týden
Rodinný dům snadněji
Vize o reklamě
4 REFORMY
Důchodová reforma
Sociální reforma
Neintegrované skupiny
Reforma imigrační politiky
Rodinný dům pro každého snadněji PDF Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
SlabéVynikající 
Napsal Zdeněk Macura   
Středa, 01 březen 2006
    Domníváme se, že obecně pro život člověka je příznivější a život více naplňující ( lepší pro duši člověka ) bydlet v rodinných domech se zahradou či viladomech (max 8-10 bytů v jednom domě - pro ty, co upřednostňují bydlení v bytech) než bydlet v bytech, které jsou součástí velkých panelákových sídlišť. Jedná se nám o dlouhodobou vizi, jejímž cílem je krajina, kde je méně takových panelákových sídlišť a více menších obytných parků s rodinnými domy popř. viladomy.
Chceme proto hledat schůdné cesty pro snadnější možnost bydlet v rodinných domech se zahradou, (popř. malých domcích se zahrádkou pro nenáročné).
    Například existuje technická možnost automatické výroby, při které lze dosáhnout výrazné snížení nákladů na výrobu modulárních domků. Takové domy se vyrábějí přímo v továrně, na místě jsou jen usazeny a připojeny k inženýrským sítím. Jejich výrobní cena je v řádech statisíců, nikoliv miliónů. Myšlenka automatické výroby modulárních domků je již po mnoho let velmi rozšířena např. v USA, kde využívá tento způsob bydlení velká část obyvatelstva. V našich podmínkách však žádná firma sama od sebe do výstavby automatické linky pravděpodobně investovat nebude, protože by to pro ni představovalo poměrně velké riziko díky malému trhu na našem území ( na rozdíl od Spojených Statů, kde potenciální trh je mnohonásobně větší ). Toto riziko by však mohl vzít na sebe náš stát a pokusit se najít nějaký vhodný způsob, jak podpořit automatizaci výroby a usnadnit tak možnost bydlení v domcích se zahradou i pro lidi s nižšími příjmy.
 
Poznámka 1: Uvědomujeme si, že není úplně možné, aby každý občan (rodina) měl svůj rodinný dům a to s ohledem na to, že tento způsob bydlení má větší nároky na zábor krajiny a zhoršuje možnosti využití veřejné hromadné dopravy. Na druhou stranu ovšem nepředpokládáme, že by všichni měli o tento typ bydlení zájem a to například z důvodu, že bydlení v rodinných domech vyžaduje více času pro údržbu od svého majitele. Proto je mnoho lidí, kteří budou upřednostňovat bydlení v bytech, kde má tento typ bydlení příznivější nároky na zábor krajiny. Věříme, že při lepším hospodaření s nezemědělskou půdou je v technickým možnostech společnosti dosáhnout reálné možnosti bydlet v rodinných domech (popř. malých domcích) pro každého, kdo o to má zájem a to při zachování přijatelného záboru krajiny. Tímto pak dojde k celkovému zlepšení kultury bydlení a také života občanů, což je cílem této vize.
 
Poznámka 2: Stanovením modůlárních systémů pro automatickou výrobu typových domů by se mohly zabývat jednotlivci (dobrovolníci) či kluby nadšenců. Ti totiž mají lepší předpoklad dosáhnout kvalitnějšího návrhu, protože nejsou zatížení obchodní politikou výrobních firem. Podobně dosahují kvalitních výsledků open-sourcové projekty v oblasti softwarové výroby( např. operační systém Linux ). Tyto projekty jsou tvořeny zásadně dobrovolníky, jsou všem zdarma k dispozici a v mnohých oblastech dosahují lepších výsledků než komerční firmy. Podobný model, který funguje v open-sourcových komunitách, by se mohl uplatnit u lidí, kteří by vymýšleli modulární systémy pro automatickou výrobu typových domů.
 
Poznámka 3:Podpora bydlení v rodinných domech samozřejmě vyžaduje lepší hospodaření s nezemědělskou půdou aby nedocházelo ke zmenšování půdního fondu. Například nevyužívané pozemky nebo pozemky v zanedbaném stavu by byly zpět převedeny na zemědělskou půdu nebo zalesněny anebo využity pro bydlení.
 
 
 
 

Možná Vás také zajímá

  1. Zásady politika strany 4 VIZE
  2. Reklama, která informuje, ano, reklama, která ovlivňuje, ne
  3. Vize pro Evropu - dobrovolná spolupráce
  4. Bydlení - právo na minimální přístřeší
  5. 4 VIZE nabízí web zdarma
Aktualizováno ( Úterý, 27 červen 2006 )
 
Poslední příspěvky
 
© 2024 Politická strana 4 VIZE
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
Design by Mamboteam.com | Powered by Mambobanner.de